Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery up to | 96 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 3 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Combo headphone/mic port | |
| Headphone outputs | 1 |
| Ethernet LAN |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Number of displays supported | 3 |
| Plug and Play | |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Power source type | USB |
| Power supply | 135 W |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot |
| Width | 249 mm (9.71 ") |
| Depth | 33 mm (1.29 ") |
| Height | 81 mm (3.16 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| 1.4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.