Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery revision | 2.0 |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| DC-in jack |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Card reader integrated |
| On/off switch | |
| HD type | 5K Ultra HD |
| Maximum digital resolution | 5120 x 2880 pixels |
| Charging function | |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Auto MDI/MDI-X | |
| Full duplex | |
| Number of displays supported | 2 |
| Power source type | DC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 1.8 A |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 6.75 A |
| Power cable length | 1 m |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power, USB |
| Country of origin | China |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Weight | 390 g (0.86 lbs) |
| Package width | 145 mm |
| Package depth | 89.9 mm |
| Package height | 245.1 mm |
| Package weight | 1400 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cables included | USB Type-C, USB Type-C to USB Type-A |
| Manual | |
| AC adapter included |
| Y | |
| REACH, RoHS | |
| 1.2 | |
| Extended, Mirror |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.