Back to Top
| Capacity | 45.4 L |
| Form factor | Other |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Lid | |
| Lid opening type | Pedal |
| Soft close system | |
| Fingerprint resistant |
| Width | 444.5 mm (17.34 ") |
| Depth | 355.6 mm (13.87 ") |
| Height | 673.1 mm (26.25 ") |
| Weight | 5443 g (12 lbs) |
| Package weight | 6803 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.