Back to Top
| Capacity | 143.8 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Plastic, Polyethylene, Stainless steel |
| Product colour | Black |
| Trash bag holder | |
| Built-in ashtray | |
| Removable ashtray | |
| Lid | |
| Detachable lid |
| Width | 463.5 mm (18.08 ") |
| Depth | 463.5 mm (18.08 ") |
| Height | 996.9 mm (38.88 ") |
| Weight | 7711 g (17 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.