Back to Top
| Display diagonal | 23.8 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| HD type | Full HD |
| Touchscreen technology | Capacitive |
| Multi-touch | |
| Response time | 14 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Pixel pitch | 0.2745 x 0.2745 mm |
| Horizontal scan range | 56 - 84.5 kHz |
| Touchscreen | |
| Vertical scan range | 48 - 75 Hz |
| Haze rate | 25 % |
| RGB colour space | NTSC |
| Design | Digital signage flat panel |
| Product colour | Black |
| Screen shape | Flat screen |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| Placement supported | Indoor |
| Wi-Fi | |
| Purpose | Universal |
| HDCP version | 2.2 |
| HDCP |
| HDMI input ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DVI port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| RS-232 interface | |
| USB port | |
| Remote (IR) input | 1 |
| USB ports quantity | 1 |
| Infrared data port |
| Power consumption (typical) | 38.5 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (sleep) | 0.5 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Computer system | |
| Computer system type | System on Chip (SoC) |
| Built-in processor | |
| Operating system installed | Tizen 7.0 |
| Display width | 547.9 mm |
| Display depth | 34.6 mm |
| Display height | 334.4 mm |
| Display weight | 4000 g |
| Cables included | Power |
| Package width | 620 mm |
| Package depth | 122 mm |
| Package height | 419 mm |
| Package volume | 5200 cm³ |
| Sustainability certificates | EPEAT Bronze |
| Display technology | LED |
| Panel type | ADS |
| CE, China Compulsory Certification (CCC), Electromagnetic Compatibility (EMC), Federal Communications Commission (FCC), KCC, RoHS, VCCI |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.