Back to Top
| Hard drive capacity | 10000 GB |
| Hard drive size | 3.5 " |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Thunderbolt technology | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina |
| Bus powered | N |
| External power adapter |
| Product colour | Black |
| Width | 41.9 mm (1.63 ") |
| Depth | 125 mm (4.88 ") |
| Height | 178.75 mm (6.97 ") |
| Weight | 1176 g (2.59 lbs) |
| Cables included | USB |
| User guide | |
| Package width | 212 mm |
| Package depth | 77 mm |
| Package height | 218 mm |
| Package weight | 1342 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
