Back to Top
| Hard drive capacity | 5000 GB |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Thunderbolt technology | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi |
| Bus powered | USB |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Width | 88 mm (3.43 ") |
| Depth | 118 mm (4.6 ") |
| Height | 20.8 mm (0.81 ") |
| Weight | 230 g (0.51 lbs) |
| Warranty card | |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
