Back to Top
| Maximum weight capacity | 17.9 kg |
| Minimum screen size compatibility | 17 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Freestanding |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Height adjustment | |
| Swivel angle | 180 \u00b0 |
| Swivel angle range | -90 - 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | -35 - 35 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Width | 488.9 mm (19.07 ") |
| Depth | 331.9 mm (12.94 ") |
| Height | 804.9 mm (31.39 ") |
| Weight | 5388 g (11.88 lbs) |
| Manual |
| Mounting type | Desk |
| RoHS | |
| Y | |
| Y | |
| 8.98 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
