Back to Top
| Maximum weight capacity | 7.2 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment range | 0 - 130 mm |
| Tilt angle range | -30 - 30 \u00b0 |
| Pan range | 0 - 270 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Material | Metal |
| Package weight | 2700 g |
| Manual |
| Package dimensions (WxDxH) | 470 x 229 x 158 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.