Back to Top
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Tilt angle range | -40 - 40 \u00b0 |
| Pan range | -40 - 40 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Weight (imperial) | 26.5 lbs |
| Screen size compatibility | 24 " |
| Mounting interface | VESA 75mm x 75mm / 100mm x 100mm / 200mm x 100mm |
| Warranty note | 5 years |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.