Back to Top
| Connector 1 | VGA, USB |
| Connector 2 | HDMI |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relative humidity | 40 - 85 % |
| Width | 12 mm (0.47 ") |
| Depth | 250 mm (9.75 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Weight | 331 g (0.73 lbs) |
| Package width | 144 mm |
| Package depth | 173 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 400 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
