Back to Top
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Data transfer rate (max) | 9300 Mbit/s |
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| Number of users | 380 user(s) |
| MIMO | |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Airtime Fairness (ATF) | |
| Remote Authentication Dial-In User Service (RADIUS) | |
| Web-based management | |
| Quality of Service (QoS) support | |
| VLAN support | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11be, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Certification | CE, FCC, RoHS, IC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3, WPA-Enterprise, WPA-Personal, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal |
| Service Set Identifier (SSID) features | Multiple SSIDs |
| Number of SSID support | 24 |
| MAC address filtering |
| Antenna type | Internal |
| Product colour | White |
| Placement | Ceiling, Wall |
| LED indicators | Y |
| 6 GHz | |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 2880 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (6 GHz) | 5760 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.2 |
| BeamForming |
| Access Control List (ACL) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 220 mm (8.58 ") |
| Depth | 220 mm (8.58 ") |
| Height | 32.5 mm (1.27 ") |
| AC adapter included | |
| Mounting kit | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.