Back to Top
| Product colour | White |
| Certification | UL 1363A |
| Input connection type | NEMA 5-15P-HG |
| Output connections | 6 x NEMA 5-15R-HG |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Output voltage | 4.5 V |
| Dimensions (WxDxH) | 63.5 x 38.1 x 349.2 mm |
| Weight | 1020.3 g (2.25 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 152.4 x 90.7 x 381 mm |
| Package weight | 1609 g |
| Weight (imperial) | 2.25 lbs |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.