Back to Top
| PDU types | Basic |
| Product colour | Black |
| AC outlets quantity | 10 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 45 °C |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Maximum current | 15 A |
| Output voltage | 120 V |
| Width | 44 mm (1.72 ") |
| Depth | 432 mm (16.85 ") |
| Height | 95 mm (3.71 ") |
| Weight | 2720 g (6 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
