Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 15U |
| Maximum weight capacity | 91 kg |
| Cooling type | Passive |
| Product colour | Black |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 548.6 mm (21.4 ") |
| Height | 770.4 mm (30.05 ") |
| Weight | 40010 g (88.21 lbs) |
| Package width | 840 mm |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 612 mm |
| Package weight | 43160 g |
| Manual | |
| Mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.