Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 102.1 kg |
| Form factor | 15U |
| Product colour | Black |
| Certification | NOM, EIA-310-E, IEC 60297-3-100, DIN 41494, IP20, RoHS |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 549 mm (21.41 ") |
| Height | 770 mm (30.03 ") |
| Weight | 40000 g (88.18 lbs) |
| Package width | 670 mm |
| Package depth | 620 mm |
| Package height | 840 mm |
| Package weight | 43500 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.