Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 90.91 kg |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-D |
| Weight | 42730 g (94.2 lbs) |
| Package weight | 52270 g |
| Dimensions (WxDxH) | 584 x 622 x 654 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 686 x 775 x 838 mm |
| Rack mounting | 13U |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
