Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Rack capacity | 12U |
| Side panels included | |
| Product colour | Black |
| Size | 19 " |
| Key lock | |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Front door key lock | |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL 2416, UL 60950-1, REACH |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 900 mm (35.1 ") |
| Height | 658 mm (25.66 ") |
| Weight | 53980 g (119.01 lbs) |
| Package width | 750 mm |
| Package depth | 995 mm |
| Package height | 795 mm |
| Mounting depth (min) | 191 mm |
| Mounting depth (max) | 756 mm |
| Package weight | 75000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
