Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 12U |
| Maximum weight capacity | 113.4 kg |
| Product colour | Black |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 850.9 mm (33.19 ") |
| Height | 635 mm (24.77 ") |
| Inner width | 42530 mm |
| Package width | 671 mm |
| Package depth | 914 mm |
| Package height | 767 mm |
| Mounting depth (max) | 825.5 mm |
| Package weight | 49100 g |
| Manual | |
| Wall mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.