Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 225 kg |
| Form factor | 12U |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-E, NOM |
| Width | 920 mm (35.88 ") |
| Depth | 629 mm (24.53 ") |
| Height | 672 mm (26.21 ") |
| Weight | 46000 g (101.41 lbs) |
| Width (imperial) | 36.2 " |
| Depth (imperial) | 24.77 " |
| Height (imperial) | 26.46 " |
| Package width | 660 mm |
| Package depth | 965 mm |
| Package height | 711 mm |
| Package weight | 54000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.