Back to Top
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | RJ45 |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black |
| Maximum data transfer rate | 0.1 Gbit/s |
| Compatible operating systems | Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, Mac OSX 10.6, 10.10, Linux Kernel 2.6.14 |
| Width | 22.7 mm (0.89 ") |
| Depth | 15.2 mm (0.59 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Weight | 30 g (0.07 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Manual | |
| Drivers included |
| Minimum system requirements | Pentium-233MHz+ 64 MB RAM+ |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.