Back to Top
| Connector 1 | USB Type-C |
| Connector 2 | 2x 3.5mm |
| Connector gender | Male connector / Female connector |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Aluminium |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 0.2 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH, FCC, CE |
| Plug and Play |
| USB powered |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Relative humidity | 20 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 90 °C |
| Package width | 28 mm |
| Package depth | 46 mm |
| Package height | 13 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package type | Polybag |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.