Back to Top
| Connector 1 | USB C |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.127 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, RoHS, REACH |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Plug and Play |
| Relative humidity | 10 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.