Back to Top
| Connector 1 | USB-C |
| Connector 2 | HDMI/DVI/VGA |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | White |
| Cable length | 0.15 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum resolution (DVI) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relative humidity | 5 - 90 % |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.