Back to Top
| Frequency band | 5.1 - 5.9 GHz |
| Horizontal beam width | 5 \u00b0 |
| Vertical beam width | 5 \u00b0 |
| Vertical beam width (2.4 GHz) | 2 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 30 dBi |
| Antenna type | Sector antenna |
| Polarization | Dual polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 1.4:1 |
| Mounting | Wall |
| Purpose | Outdoor |
| Product colour | White |
| Certification | EN 302 326 DN2 |
| Width | 650 mm (25.35 ") |
| Depth | 650 mm (25.35 ") |
| Height | 304 mm (11.86 ") |
| Weight | 9800 g (21.61 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.