Back to Top
| Hub interfaces | USB 2.0 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Host interface | USB 2.0 |
| Ports quantity | 4 |
| Data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.48 m |
| Country of origin | China |
| Width | 235 mm (9.17 ") |
| Depth | 235 mm (9.17 ") |
| Height | 15 mm (0.59 ") |
| Weight | 45 g (0.1 lbs) |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 82 mm |
| Package height | 22.5 mm |
| Package weight | 105 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.