Back to Top
| Output power capacity | 5 VA |
| Output power | 5000 W |
| Input operation voltage (min) | 176 V |
| Input operation voltage (max) | 280 V |
| Output operation voltage (min) | 120 V |
| Output operation voltage (max) | 208 V |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Waveform | Sine |
| Input frequency | 40 - 70 Hz |
| Width | 430 mm (16.77 ") |
| Depth | 650 mm (25.35 ") |
| Height | 173 mm (6.75 ") |
| Weight | 57000 g (125.66 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
