Back to Top
| Surge energy rating | 750 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 125 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Peak power | 1875 W |
| Nominal current output | 15 A |
| Clamping voltage | 500V(L-N, L-G, N-G) V |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| EMI/RFI noise filtering | |
| EMI/RFI noise filtering | 20 dB |
| On/off switch |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.