Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Maximum screen size compatibility | 17.3 " |
| Display diagonal (metric) | 43.9 cm |
| Compatibility | for 17.3" Laptop |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Width | 383 mm (14.94 ") |
| Height | 215 mm (8.39 ") |
| Width (imperial) | 15.1 " |
| Height (imperial) | 8.5 " |
| Y | |
| 60 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.