Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | Universal |
| Number of drivers | 2 |
| Amplifier | Built-in |
| Driver diameter | 51 mm |
| Speaker type | 1-way |
| RMS rated power | 10 W |
| Speakers RMS power | 5 W |
| Frequency range | 160 - 18000 Hz |
| Impedance | 4 Ω |
| Sensitivity | 80 dB |
| Volume control | Digital |
| Plug and Play |
| Product colour | Black |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Iron |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connector type | USB Type-A |
| Power source type | USB |
| AC input voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 90 mm (3.51 ") |
| Height | 87 mm (3.39 ") |
| Weight | 530 g (1.17 lbs) |
| USB connectivity | |
| Bluetooth |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.