Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Multi-Room Streaming (MRS) support | |
| Speaker placement | Floor, Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | PC |
| Number of drivers | 2 |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Driver diameter | 50.8 mm |
| RMS rated power | 4.4 W |
| Frequency range | 100 - 17000 Hz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 86 dB |
| Volume control | Rotary |
| Product colour | Black |
| Control type | Rotary |
| LED indicators | Y |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | 3.5 mm |
| Power source type | DC, USB |
| AC adapter output current | 5 A |
| Current | 1 A |
| Width | 113 mm (4.41 ") |
| Depth | 116 mm (4.52 ") |
| Height | 114 mm (4.45 ") |
| Weight | 645 g (1.42 lbs) |
| Warranty card |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
