Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | PC |
| Number of drivers | 2 |
| Amplifier | Built-in |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Speaker type | 2-way |
| RMS rated power | 3 W |
| Equalizer |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Speaker interface type | 3.5 mm |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| AC (power) in |
| Power source type | AC |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 95.25 mm (3.71 ") |
| Height | 177.8 mm (6.93 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.