Back to Top
| Audio output channels | 1.0 channels |
| Speaker placement | Wall-mountable |
| Speaker enclosure | Not included |
| Recommended usage | Other |
| Subwoofer driver diameter (imperial) | 8 " |
| Speaker type | 1-way |
| Impedance | 45 Ω |
| Equalizer |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN |
| Depth | 63.5 mm (2.48 ") |
| Diameter | 330 mm |
| Weight | 1680 g (3.7 lbs) |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| USB required | |
| iPod/iPhone dock |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.