Back to Top
| Speaker placement | Surface-mountable |
| Recommended usage | PC |
| Number of drivers | 2 |
| Driver diameter | 38.1 mm |
| Speaker type | 2-way |
| RMS rated power | 1 W |
| Volume control | Buttons |
| Plug and Play |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Cord length | 2 m |
| Width | 209.55 mm (8.17 ") |
| Depth | 31.75 mm (1.24 ") |
| Height | 69.85 mm (2.72 ") |
| USB connectivity | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.