Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | PC |
| Number of drivers | 1 |
| Tweeter | |
| Woofer | |
| Driver diameter | 51 mm |
| Speaker type | 1-way |
| Suitable for outdoor use |
| RMS rated power | 1.2 W |
| Frequency range | 90 - 20000 Hz |
| Equalizer | |
| Volume control | Digital |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | USB |
| Cable length | 1.2 m |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 143 mm |
| Package height | 168 mm |
| Package weight | 510 g |
| Quick installation guide |
| Master carton width | 297 mm |
| Master carton length | 389 mm |
| Master carton height | 178 mm |
| Master carton weight | 5450 g |
| USB connectivity |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
