Back to Top
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker placement | Tabletop/bookshelf |
| Recommended usage | PC |
| Number of drivers | 2 |
| Driver diameter | 50 mm |
| Speaker type | 2-way |
| RMS rated power | 8 W |
| Peak Music Power Output (PMPO) | 16 W |
| Product colour | Black |
| 3.5 mm connector | |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connector type | USB Type-C |
| Power source type | USB |
| Width | 116 mm (4.52 ") |
| Depth | 122 mm (4.76 ") |
| Height | 115 mm (4.49 ") |
| USB connectivity | |
| Bluetooth |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
