Back to Top
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Case type | Briefcase |
| Brand compatibility | Universal |
| Material | Polyethylene terephthalate (PET) |
| Shoulder strap | |
| Removable shoulder strap | |
| Front pocket | |
| Carrying handle(s) |
| Width | 305 mm (11.9 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 420 mm (16.38 ") |
| Weight | 485 g (1.07 lbs) |
| Grey |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.