Back to Top
| Surface coloration | Monotone |
| Maximum screen size compatibility | 17 " |
| Case type | Backpack case |
| Product colour | Black |
| Material | Nylon |
| Shoulder strap | |
| Carrying handle(s) |
| Quantity | 1 |
| Width | 305 mm (11.9 ") |
| Depth | 216 mm (8.42 ") |
| Height | 457 mm (17.82 ") |
| Weight | 560 g (1.23 lbs) |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH) | 409 x 43 x 310 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.