Back to Top
| Data transfer rate (max) | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| SFP transceiver type | TX |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Maximum transfer distance | 30 m |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Depth | 121 mm (4.72 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 181 g (0.4 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.