Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone |
| Power source type | USB |
| Wireless charging | |
| Automatic output voltage adjustment | |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, REACH |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Maximum output voltage | 9 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Maximum power | 10 W |
| Output current | 1000 mA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.