Back to Top
| Input voltage | 115 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Universal |
| Certification | UL, RoHS |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Y |
| Package weight | 730 g |
| Width | 114 mm (4.45 ") |
| Depth | 180 mm (7.02 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Weight | 640 g (1.41 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 49 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.