Back to Top
| Input voltage | 110 - 240 V |
| Input current | 1.4 A |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 3.25 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Universal |
| Connector(s) | Terminal Block |
| Brand compatibility | StarTech.com |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH, CE, FCC, UL, PSE |
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 242 mm |
| Package depth | 166 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 810 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Cables included | AC |
| Included power plug types | ANZ, EU, JP, NA, UK |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
