Back to Top
| Input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Output voltage | 24 V |
| Output current | 2.5 A |
| Power supply type | indoor |
| Purpose | Universal |
| Certification | UL, cUL |
| Product colour | Black |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 44.45 mm (1.73 ") |
| Height | 146.05 mm (5.7 ") |
| Weight | 907.1 g (2 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.