Back to Top
| Input voltage | 11-16 V |
| Output voltage | 19 V |
| Output current | 5 A |
| Power supply type | auto |
| Power current type | DC1-to-DC2 |
| Power protection features | Over current, Short circuit |
| Connector(s) | 2.5 mm x 5.5 mm |
| Compatibility | Getac B300, P470, S400 |
| Housing material | ABS synthetics |
| Product colour | Black |
| Width | 76.2 mm (2.97 ") |
| Depth | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 29.21 mm (1.14 ") |
| Weight | 340.2 g (0.75 lbs) |
| Cables included | AC |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.