Back to Top
| Input voltage | 100-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 240 W |
| Output voltage | 19 V |
| Power supply type | indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Purpose | Notebook |
| Compatibility | Dell Precision M6500, M6600, Alienware M17x, M17xR3, M18x |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.