Back to Top
HP 65W Smart AC Adapter
This Laptop AC Adapter features fast-charging technology and an LED indicator to let you know when your device is fully charged.
These adapters provide you with the ability to power your notebook when away from the office or on the road.
NOTE: Not all models are available in all regions.
| Output power | 65 W |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Notebook |
| Product colour | Black |
| Package width | 156 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 77 mm |
| Package weight | 600 g |
| Width | 47 mm (1.83 ") |
| Depth | 28 mm (1.09 ") |
| Height | 106 mm (4.13 ") |
| Weight | 280 g (0.62 lbs) |
| Number of cartons per pallet layer | 5 |
| Number of layers per pallet | 8 |
| Quantity per master carton | 24 pc(s) |
| Quantity per pallet | 520 pc(s) |
| Business |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
