Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Rack capacity | 6U |
| Maximum weight capacity | 113 kg |
| Key lock | |
| Product colour | Black |
| Size | 19 " |
| RoHS compliance |
| AC input frequency | 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 120 V |
| Width | 353 mm (13.77 ") |
| Depth | 968 mm (37.75 ") |
| Height | 648 mm (25.27 ") |
| Weight | 36290 g (80.01 lbs) |
| Package width | 1064 mm |
| Package depth | 734 mm |
| Package height | 427 mm |
| Mounting depth (min) | 762 mm |
| Mounting depth (max) | 762 mm |
| Package weight | 44910 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
