Back to Top
| PDU types | Switched |
| Rack capacity | 0U |
| Mounting | Vertical |
| Product colour | Black |
| Certification | CUL, FCC 15 A, IEC 62368-1, PSE |
| AC outlets quantity | 24 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA L6-20P |
| AC outlet types | C13 coupler, C15 coupler, C19 coupler, C21 coupler |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15240 m |
| Nominal input voltage | 200 - 208 V |
| Maximum current | 20 A |
| Nominal output voltage | 200 - 208 V |
| Load capacity | 3300 VA |
| Width | 55 mm (2.15 ") |
| Depth | 46 mm (1.79 ") |
| Height | 1797 mm (70.08 ") |
| Weight | 5610 g (12.37 lbs) |
| Package weight | 7860 g |
| Package width | 165 mm |
| Package depth | 114 mm |
| Package height | 2002 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
