Back to Top
| Rack capacity | 0U |
| Mounting | Vertical |
| Housing material | Metal |
| Product colour | Black |
| AC outlets quantity | 24 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA 5–20R |
| AC outlet types | NEMA 5-20R |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| USB ports quantity | 1 |
| Supported network protocols | |
| Firmware upgradeable |
| Display | LCD |
| Cable length | 3 m |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3499 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15239 m |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Maximum current | 30 A |
| Nominal output voltage | 100 - 120 V |
| Power protection features | Overload |
| Width | 56 mm (2.18 ") |
| Depth | 48 mm (1.87 ") |
| Height | 1664 mm (64.9 ") |
| Weight | 7800 g (17.2 lbs) |
| Package weight | 9700 g |
| Package width | 184.91 mm |
| Package depth | 115.06 mm |
| Package height | 1895.09 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
