Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 60 Hz |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| HDCP | |
| DisplayPorts quantity | 6 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 2 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, DisplayPort, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| USB hub | |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A hub ports quantity | 2 |
| Headphone outputs | 4 |
| Number of microphone inputs | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack |
| Scan interval | 1,5,99 s |
| Auto scan delay (min) | 1 s |
| Auto scan delay (max) | 99 s |
| Daisy chain | |
| Firmware upgradeable |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Push button | |
| Hot keys |
| Built-in display |
| Power source | DC |
| DC input voltage | 12 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 156.6 mm (6.11 ") |
| Depth | 335 mm (13.07 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 1540 g (3.4 lbs) |
| Cables included | Audio (3.5mm), DisplayPort to Mini DisplayPort, USB |
| AC adapter included | |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.